Ey Kitap

2008-10-12 20:25:00


Ey okunmamış kitap, bir gün gelecek okunacaksın. Üzerine belki mavi, belki ela, belki yeşil gözler eğilecek ve seni okurken ağlayanlar olacak , gülenler olacak .

Gösterişsiz kapağının altında saflığını sakla ey kitap , güzel yüzler, güzel gözler, güzel kirpikler göreceksin. O gün beklemeye değer.

Bu mevsim üşütmesin seni...Çiçekler gibi baharı beklemeyi bil..  Yaprakların bono değil, çek değil , fatura değildir. Yazık ki okunsan da anlaşılamayacağın çağlar , nöbetler geçirmekteyiz. Yarın çocuklarımız , çocuklarına   kelimelerinden adlar seçecek  ve taşıdıkları adlara layık insanlara olacaklar .

Yaprakların ötekiler gibi  şu sokakta geçseydi , sen yarına çıkmazdın ey kitap. Ateşten kurtulduğun gibi,  selden de kurtulacaksın ve selden kurtukduğun gibi hoyrat elden de kurtularak sana layık  eller bulacaksın

Gösterişsiz kabına bürünmüş uyuyorsun şimdi...Uyu ey kitap uyu...Günü gelecek uyanacaksın.Bir gülün , bir şark lalesinin  açılışı ile açılacaksın ...Rengin olacak, kokun olacak , altın kanatlı arıların , altın kanatlı kelebeklerin olacak. Bayrak tanıyacak seni.Gözler , yıldızlar, dudaklar tanıyacak, okuyacak seni. Yapraklarını kanat yapıp uçabilecek bir neslin geleceğine  ben inandım sen de inan ey kutlu KİTAP (A.Nihat Asya)

93
0
0
Yorum Yaz